Jūrmala

Privilēģiju karte Jūrmala

 

Jūrmala atrodas Rīgas jūras līča krastā, 20 kilometru attālumā no Latvijas galvaspilsētas Rīgas. Jūrmalas pilsēta pēdējos gados strauji attīstās un šobrīd ir lielākais un populārākais Baltijas valstu kūrorts.

Unikālās, vairākus desmitus kilometrus garās smilšu pludmales, dziednieciskais klimats, oriģinālā kūrorta arhitektūra, daudzveidīgā saviesīgā dzīve, mierīgas un  aktīvas atpūtas iespējas – tās visas ir kūrortpilsētas Jūrmalas priekšrocības, kas šo vietu padara par populāru un īpašu Baltijas jūras pērli.

Jūrmalas klimats

Daudzi tūristi, kas izvēlas atpūtu pie Baltijas jūras, kā būtiskāko argumentu min Jūrmalas komfortablo klimatu – salīdzinot ar citiem piejūras kūrortiem, šeit ir vissaulainākā un garākā vasara.

Vasaras mēnešos gaisa temperatūra ir ļoti patīkama un sasniedz +22 līdz +25oC. Dienas un nakts temperatūras atšķiras tikai par dažiem grādiem. Tomēr būtu jāatceras, ka jūnija pirmajā pusē bieži līst lietus, bet temperatūra svārstās ap +18oC.

Vissiltākais laiks Jūrmalā ir jūlijā. Pat naktī termometra stabiņš nenoslīd zem +18oC, bet dienā gaiss sasilst līdz +20oC un vairāk. Bieži ir novērojami karstuma periodi, kad termometra rādījumi pārsniedz +30 grādu atzīmi.

Lielā gaisa mitruma dēļ karstums ir ļoti jūtams, tomēr pat šādi laika apstākļi nav salīdzināmi ar Maskavas tveici un smogu. Tieši tādēļ maskaviešiem patīk apmeklēt Jūrmalu jūlijā un augustā, kad saule ir ļoti maiga, un saules peldes nebeigsies ar pārsauļošanos. Tas ir arī labākais peldsezonas laiks, kad ūdens vidējā temperatūra sasniedz +19oC.

Augusta beigās laiks Jūrmalā pamazām sāk mainīties un Latvijas iedzīvotāji  augustā sāk atvadīties no vasaras, tomēr, pat rudenī  Jūrmala dāvā daudzas siltas un saulainas dienas. Līdz mēneša vidum temperatūra nav zemāka par +15...+18o. Īpaši šis laiks patiks cilvēkiem, kuri novērtē kūrortpilsētas mieru un klusumu, jo to jau ir pametuši daudzie tūristu pūļi.

Peldsezona

Jūrmalas peldsezona tiek atklāta jūnija otrajā pusē un beidzas augusta vidū. Rīgas līča seklie ūdeņi sasilst diezgan ātri, tādēļ labvēlīgos laika apstākļos pirmos peldētgribētājus var ieraudzīt jau maija beigās.

Ūdens temperatūra Rīgas jūras līcī, tāpat kā visā Baltijas jūrā, svārstās no +13 līdz +20 grādiem. Tā mēdz būt arī augstāka, tomēr parasti gaisa un ūdens temperatūras starpība ir jūtama, un tas patīk daudziem atpūtniekiem, kuri pēc saules peldēm vēlas atsvaidzināties vēsajā jūrā.